logotyp

O školce

Změna provozní doby MŠ Boršov nad Vltavou

Vážení rodiče,

vzhledem k epidemiologické situaci v MŠ, kdy jsou dvě třídy Soviček a Sluníček v karanténě, nebude od pondělí 11.10.2021 fungovat sběrná třída. Všechny třídy budou mít jednotný provoz od 6:30 do 16:00 hodin.

Děkuji za pochopení

Bc. Monika Štiková ředitelka MŠ

Důležité upozornění

Vážení rodiče,
znovu apelujeme na vzájemnou ohleduplnost a zodpovědné chování vůči ostatním. Prosíme, neposílejte do školky děti s příznaky onemocnění nebo v případě, že příznaky máte vy. Pokud není dítěti dobře přes víkend, neposílejte jej v pondělí do školky, pokud by bylo covid pozitivní nebo jiný člen rodiny, musí do karantény celá třída.
Ode dneška musí do karantény již naše druhá třída - po Sovičkách i Sluníčka.
I v ZŠ jsou dvě třídy v karanténě, pokud do 4. nebo 5. třídy dochází i vaše dítě, musí do karantény i mladší školkové dítě, do té doby než se potvrdí u staršího sourozence negativní test. Rodiče zajistí u dětí kontrolní PCR test mezi 5 -7 dnem od posledního kontaktu s nakaženým, ale i v případě negativního výsledku je nutné dodržet čtrnáctidenní karanténu.

Prosíme sledujte třídní WhatsApp a školní webové stránky, informace budeme průběžně aktualizovat.
Děkujeme za pochopení.
Kolektiv MŠ.

Nové seznamy dětí jednotlivých tříd pro školní rok 2021/2022

HvězdičkyHvězdičky

KytičkyKytičky

SluníčkaSluníčka

SovičkySovičky

Zvýšení stravného pro školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

 

od nového školního roku 2021/2022 se navyšuje cena stravného z důvodu zdražování potravin.

 

Bc. Monika Štiková

ředitelka MŠ


Ve školce jsou zrušené pevné linky!

Od 1.9.2020 budou na každé třídě mobilní telefony a nová telefonní čísla.


Bc.Monika Štiková: 734 714 999- ředitelka MŠ
Jana Voglová:       739 694 605- vedoucí provozu
Iveta Carhounová:   739 025 668-vedoucí ŠJ
třída Hvězdičky:     724 387 208
třída Sovičky:       602 282 036
třída Kytičky:        602 213 732
třída Sluníčka:       602 252 561
třída Vrabčáčci:     739 025 698


Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Mateřská školka Boršov nad VltavouMateřská škola Boršov nad Vltavou je pavilónového typu, která byla uvedena do provozu v roce 1983. Oranžový pavilon je přízemní s třídou Soviček, 4,5 - 7 letých dětí. Patrový pavilon, žlutý, má dvě třídy, třídu Kytiček a Sluníček, kde jsou děti 3 – 4,5 leté. A poslední je třída Hvězdiček, která vznikla rekonstrukcí stávající jídelny a družiny a přístavbou nové třídy. Zde jsou také děti 4,5 – 7 leté.

V dalším přízemním pavilonu školy, tzv. hospodářském pavilonu propojeným s ostatními pavilony spojovací chodbou, je kuchyně, školní jídelna, kancelář vedoucí ŠJ, sklad prádla a čistících prostředků. Vybavení školní jídelny bylo v roce 2008 modernizováno. Z financí zřizovatele byl pořízen nový nerezový kotel a konvektomat.

V roce 2011 prošel hospodářský pavilon mateřské školy Boršov celkovou rekonstrukcí, kde vznikla velká prostorná jídelna, svačí zde třídy Smajlíků a Hvězdiček a obědvají všechny 4 třídy. Dále je k dispozici nová výdejna s myčkou nádobí, nově zařízená kuchyně s novými nerezovými prvky, prostor pro ukládání a mytí thermoportů, zázemí pro kuchařky, nová kancelář vedoucí ŠJ, hygienické zázemí, jak pro kuchařky, tak i pro děti.

Mateřská škola Boršov je obklopena prostornou zahradou. Zde došlo v rámci III. etapy rekonstrukce a modernizace k vybavení zahrady novým, moderním, dřevěným nářadím v přední části zahrady. V další etapě byla zahrada dovybavena herními prvky v zadní části a to bylo pořízeno z Grantu, o který zažádala Obec Boršov nad Vltavou. Byl zde vybudován umělý svah, aby zahrada nabízela využití pobytu dětí ve všech čtyřech ročních obdobích. Na podzim 2015 prošla zahrada velkou proměnou, zažádali jsme odbor životního prostředí o dotaci a zahradu jsme proměnili na přírodní, kde si budou moci děti hrát, vzdělávat a relaxovat.

Od září 2013 se naším odloučeným pracovištěm stala Mateřská škola ve Vrábči. Jedná se o jednotřídní heterogenní školku, která se nachází v bývalém objektu Zemědělského družstva Vrábče. Mateřská škola je jednopodlažní a třída je rozdělena na dvě části. Jsou zde děti 3 - 6 leté. Školka je obklopena prostornou zahradou s prolézačkami a pískovištěm.

Na podzim 2015 se nám splnil dlouho vysněný sen, naše školková zahrada se změnila k nepoznání. Ze sterilní, nudné a částečně nevyužité zahrady se stalo místo, kde si mouhou děti hrát, sportovat, prozkoumávat zákoutí, ale i se učit a poznávat nové věci, jak se starat o rostlinky, zvířátka apod.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign