Hvězdičky

"Do školky se těšíme, s radostí tam běžíme.
Čekají nás kamarádi, hrajeme si spolu rádi.

Malujeme, kreslíme, zpíváme a cvičíme.
Střiháme a lepíme, stavebnice stavíme.

Učíme se hodní být, kamarády nezlobit.
A příští rok hola hola, škola na HVĚZDIČKY volá."

______________________________________
PANÍ UČITELKY: EVA KABELOVÁ
                   JANA BRODSKÁ

ASISTENT PEDAGOGA: LENKA ZDRHOVÁ

ŠKOLNICE: ALENA PERNÍKOVÁ

E-mail: trida4@msborsov.cz

Hvězdičky jsou předškolní heterogenní třídou, do které dochází 28 dětí, ve věku 4,5 - 6 let. Třída se nachází v zeleném pavilonu – v nově zrekonstruované části MŠ.

K dispozici máme
prostornou hernu, kterou využíváme hlavně k nejrůznějším pohybovým hrám, cvičení, tancování a k odpolednímu odpočinku. Druhou část třídy tvoří místnost se stolečky, jež slouží především k pracovním činnostem, ale nechybí zde ani prostor na hraní s rozmanitými stavebnicemi, které mají děti na dosah ruky přehledně uloženy v barevných boxících. V této části třídy se proto nachází i koberec, kde si mohou děti v průběhu dne pohodlně se stavebnicemi, skládankami a hlavolamy pohrát.

Pyšnit se můžeme interaktivní tabulí, která se nám stává dobrým pomocníkem při řízených
činnostech, děti si na ní s velkým nadšením kreslí, plní různé úkoly nebo poslouchají písničky s obrázkovým doprovodem.

Součástí naší třídy je samozřejmě i koupelna, záchody a šatna dětí
a paní učitelek. Během dne si chodíme protáhnout svá těla do krásně vybavené tělocvičny ve třídě Smajlíků. Na svačinky o obědy docházíme spojovací chodbou do jídelny MŠ.

PRAVIDLA SOUŽITÍ DĚTÍ :

Pravidlo " srdíčkové „

-máme se rádi, jsme kamarádi, vzájemně si pomáháme, problémy s kamarádem řešíme domluvou

Pravidlo " šnečkové „
-ve třídě neběháme, chodíme krokem

Pravidlo " košťátkové „
-každá hračka má ve třídě místo, hračky po hře uklízíme

Pravidlo " ručičkové „
-naše ruce si pomáhají, neubližují si

Pravidlo " měsíčkové „
-odpočíváme potichu, nerušíme kamarády

Pravidlo " kytičkové „