Kytičky

Dobré ráno,dobrý den,
den se krátí s podzimem.
Dobré ráno,dobrý den,
s jarem si dnes zahrajem

sníh se sype za oknem.
přivítáme letní den.

______________________________________

PANÍ UČITELKY: PAVLA MARTÍNKOVÁ
                  EVA ŠANDEROVÁ
ASISTENT PEDAGOGA: GABRIELA KISELICOVÁ

UKLÍZEČKA : JANA BABOUČKOVÁ

Tel : 387 001 225
E-mail : trida2@msborsov.cz

Třída KYTIČEK se nachází ve žlutém pavilonu v prvním patře. Třída je heterogenní a je složená z dětí ve věku od 3 do 4,5 let. V průběhu roku se budou zapojovat nově příchozí děti.

Prostory třídy jsou rozděleny do 2 místností. První místností je herna, kde jsou umístěné barevné skříňky, stolky a židličky, které slouží k výtvarným, pracovním a řízeným činnostem. Herny je předělena kuchyňkou a dalšími koutky, kde si ráno a odpoledne hrajeme. Druhou místností je „ložnice“, kterou využíváme ráno ke cvičeni, řízené činnosti a po obědě k odpočinku.

Dále zde najdeme koupelnu, WC a také šatnu s výzdobou prací našich dětí na sítích. Na oběd docházíme spojovací chodbou do jídelny a svačinu máme ráno a odpoledne ve třídě.

Celý rok nás bude provázet známá pohádková postava: KRTEK, kamarád všech dětí a náš třídní pomocník.

IDEA:

- adaptace dětí na nové prostředí
- zvykání si na režim dne v MŠ
- seznámení s novými kamarády
- osvojování si základních pravidel chování, hygieny, sebeobsluhy při stolování a oblékání
- naučit se vnímat své potřeby

Jak to u nás vypadá