Login

O školce

Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Mateřská škola Boršov nad Vltavou je pavilónového typu, která byla uvedena do provozu v roce 1983. Oranžový pavilon je přízemní s třídou Soviček, 4,5 - 7 letých dětí. Patrový pavilon, žlutý, má dvě třídy, třídu Kytiček a Sluníček, kde jsou děti 3 – 4,5 leté. A poslední je třída Hvězdiček, která vznikla rekonstrukcí stávající jídelny a družiny a přístavbou nové třídy. Zde jsou také děti 4,5 – 7 leté.

V dalším přízemním pavilonu školy, tzv. hospodářském pavilonu propojeným s ostatními pavilony spojovací chodbou, je kuchyně, školní jídelna, kancelář vedoucí ŠJ, sklad prádla a čistících prostředků. Vybavení školní jídelny bylo v roce 2008 modernizováno. Z financí zřizovatele byl pořízen nový nerezový kotel a konvektomat.

V roce 2011 prošel hospodářský pavilon mateřské školy Boršov celkovou rekonstrukcí, kde vznikla velká prostorná jídelna, svačí zde třídy Smajlíků a Hvězdiček a obědvají všechny 4 třídy. Dále je k dispozici nová výdejna s myčkou nádobí, nově zařízená kuchyně s novými nerezovými prvky, prostor pro ukládání a mytí thermoportů, zázemí pro kuchařky, nová kancelář vedoucí ŠJ, hygienické zázemí, jak pro kuchařky, tak i pro děti.

Od září 2013 se naším odloučeným pracovištěm stala Mateřská škola ve Vrábči. Jedná se o jednotřídní heterogenní školku, která se nachází v bývalém objektu Zemědělského družstva Vrábče. Mateřská škola je jednopodlažní a třída je rozdělena na dvě části. Jsou zde děti 3 - 6 leté. Školka je obklopena prostornou zahradou s prolézačkami a pískovištěm.

Na podzim 2015 se nám splnil dlouho vysněný sen, naše školková zahrada se změnila k nepoznání. Ze sterilní, nudné a částečně nevyužité zahrady se stalo místo, kde si mouhou děti hrát, sportovat, prozkoumávat zákoutí, ale i se učit a poznávat nové věci, jak se starat o rostlinky, zvířátka apod.
Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign