V červnu se budeme připravovat na následující letní prázdniny. 5.6. pojedem na výlet do Písku, kde si zkusíme, jaké je to být mravenci. A 12.6. se bude konat zahradní slavnost s divadelním představením.

15.5. se bude konat od 16:00 Den rodiny na fotbalovém hřišti a posledního května dopoledne oslavíme Mezinárodní den dětí.

3.4.
nás přijel v rámci edukačního pořadu navštívit ježek. 29.4. nás čeká Čarodejnické rojení, kdy můžeme do školky přijít v čarodejnických kostýmech. Nejdříve na zahradě shlédneme ve 14:00 divadlo Kašpárek s čarodejnickou pohádkou. Pak se vydáme průvodem do kempu, kde předvedeme rodičům menší kouzelné vystoupení, spálíme čarodejnici a opečeme si špekáčky.

5. března
jsme oslavily Masopust. Také za námi přijelo divadlo Dokola s pohádkou Jaro klepe na dveře. 22. jsme hodili společně s rodiči Morenu do řeky a přívitali tak jaro.

Po jarních prázdninách 13.2. jsme shlédly muzikální představení O Aničce a písničce a 22.2. přijelo Sférické divadlo.

Začátkem ledna
jsme si povídali na téma Tři králové a šli jsme do kostela, kde jsme viděli Betlém a pan farář nám řekl, jak to s těmi Tři králi bylo. Naše školka se zapojila do programu Celé Česko čte dětem, takže za námi občas přijde pohádková babička nebo pohádkový dědeček a přečtou nám pohádku na dobrou noc.

V prosinci
jsme zpytovávali svědomí, zda jsme byli hodní, protože 6. prosince nás navštívil Sv. Mikuláš s čertem. Trénovali jsme usilovně písničky a básničky na vánoční posezení s rodiči, které se uskutečnilo 12. prosince, představení se nám moc povedlo, všichni jsme byli moc šikovní. Před Vánoci 17. prosince k nám přiejlo divadlo Okýnko s Vánoční pohádkou a po ní jsme šli na zahradu, kde nám paní kuchařky připravily punč a vánočku. Zpívali jsme koledy a po příchodu do školky na nás čekalo pod stromečkem překvapení od Ježíška.

Ani v listopadu jsme se nenudili. 9. listopadu jsme přivítali Sv. Martina, který za námi přijel na bílém koni, a pak jsme společně s rodiči šli lampiónový průvod, kde nás na konci čekaly samé dobroty. 21. listopadu nás navštívilo divadlo Okýnko s pohádkou Jak se uspává příroda a tím jsme se rozloučili i my s podzimem a začínáme se připravovat na příchod paní zimy.

V říjnu nás navštívilo divadlo Dokola s pohádkou Dášenka, čili život štěněte. 18. října zase za námi přiletěl orel, puštík, sova a výr a učili nás létat. Odpoledne přišli do školky za dětmi rodiče a společně s paní učitelkami jsme vyráběli podzimní dekorace a šikovní tatínci vydlabali a vyřezali dýně.

V září jsme přivítali nové kamarády. Seznamovali jsme se s prostředím školky, s dětmi, paní učitelkami a učili se školková pravidla.

Sluníčková fotogalerie