Login

Okénko do třídy

Teď v červnu se pomalu už připravujeme na následující letní prázdniny. 5.6. jsme jely autobusem na výlet do Písku, kde jsme si zkusily, jaké je to být mravenci. A 12.6. se konala zahradní slavnost s divadelním představením a představením na chůdách, a kde jsme se rozloučily s našimi kamarády, kteří příští školní rok nastupují do školy.

31.5. jsme dopoledne ve školce oslavily Mezinárodní den dětí. Přišly jsme v kostýmech, zatancovaly jsme si a rozloučily jsme se s našimi pohádkovými babičkami. Pak nás paní učitelky vzaly na zmrzlinu.

3.4.
nás přijel v rámci edukačního pořadu navštívit ježek. 29.4. jsme slavily  Čarodejnické rojení, kdy jsme do školky přišly v čarodejnických kostýmech. Nejdříve jsme se odpoledne podívaly na divadelní čarodejnickou pohádku, a pak kvůli špatnému počasí jsme zůstaly ve školce, kde nám paní kuchařky opekly špekáčky a zahrály jsme si hry.

5. března
jsme oslavily Masopust. Také za námi přijelo divadlo Dokola s pohádkou Jaro klepe na dveře. 22. jsme hodili společně s rodiči Morenu do řeky a přívitali tak jaro.

 

Po jarních prázdninách 13.2. jsme shlédly muzikální představení O Aničce a písničce a 22.2. přijelo Sférické divadlo.

Začátkem ledna
jsme si povídali na téma Tři králové a šli jsme do kostela, kde jsme viděli Betlém a pan farář nám řekl, jak to s těmi Tři králi bylo. Naše školka se zapojila do programu Celé Česko čte dětem, takže za námi občas přijde pohádková babička nebo pohádkový dědeček a přečtou nám pohádku na dobrou noc.

V prosinci 
jsme zpytovávali svědomí, zda jsme byli hodní, protože 6. prosince nás navštívil Sv. Mikuláš s čertem. Trénovali jsme usilovně písničky a básničky na vánoční posezení s rodiči, které se uskutečnilo 12. prosince, představení se nám moc povedlo, všichni jsme byli moc šikovní. Před Vánoci 17. prosince k nám přiejlo divadlo Okýnko s Vánoční pohádkou a po ní jsme šli na zahradu, kde nám paní kuchařky připravily punč a vánočku. Zpívali jsme koledy a po příchodu do školky na nás čekalo pod stromečkem překvapení od Ježíška.

Ani v listopadu jsme se nenudili. 9. listopadu jsme přivítali Sv. Martina, který za námi přijel na bílém koni, a pak jsme společně s rodiči šli lampiónový průvod, kde nás na konci čekaly samé dobroty. 21. listopadu nás navštívilo divadlo Okýnko s pohádkou Jak se uspává příroda a tím jsme se rozloučili i my s podzimem a začínáme se připravovat na příchod paní zimy.


V říjnu nás navštívilo divadlo Dokola s pohádkou Dášenka, čili život štěněte. 18. října zase za námi přiletěl orel, puštík, sova a výr a učili nás létat. Odpoledne přišli do školky za dětmi rodiče a společně s paní učitelkami jsme vyráběli podzimní dekorace a šikovní tatínci vydlabali a vyřezali dýně.

V září jsme přivítali nové kamarády. Seznamovali jsme se s prostředím školky, s dětmi, paní učitelkami a učili se školková pravidla.
 

Sluníčková fotogalerie

Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign