5. 6. "Jedna dvě tři čtyři pět, šly kytičky na výlet."
Velké těšení a konečně výlet! :) Ráno jsme nasedli společně se Sluníčky do autobusu a vydali jsme se směr Písek. Po cestě jsme pozorovali krajinu a hlavně se těšili do Mraveniště. V Písku jsme si dali svačinku od maminek a šli do Sladovny na náměstí. Jako první jsme navštívili Pilařiště, zajímavou místnost, věnovanou ilustrátoru Radku Pilarovi, průvodkyně nám pověděla příběh o Rumcajsovi a poté jsme se vydali za zábavou. Herna byla plná hraček, síťového tunelu, tmavého bludiště, klouzačky, houpacích vaků, molitánků, ... Po skončení nás čekal na dvoře sladovny oběd, posilněni jsme šli do Mraveniště. Průvodkyně nám dala čelenky s tykadly a děti se proměnily v mravence. Obrovská herna plná dřevěných domečků mravenců, prolézaček, klouzaček, schovávaček, žebříčků, schůdků, byla zde i velká mravenčí vajíčka na hraní, velcí mravenci, na kterých se dalo jezdit. Zkrátka všude na nás něco čekalo. Po náročném dni jsme krásně usnuly v autobuse a probudily se u školky, kde na nás už čekaly maminky a tatínkové.

31.5.
"Máme dneska svátek, jako každý pátek. Ale tenhle svátek je svatý. Je to svátek dětí."
Od rána byla školka plná pohádkových kostýmů princezen, šašků, králů, vodníků, berušek a dalších postav. Po svačince jsme vyrazily na zahradu k Hvězdičkám, kde na nás čekala diskotéka a drobné mlsání. Na návštěu k nám přišly pohádkové babičky, které nám chodily číst pohádky, děti se s nimy rozloučily a předaly dárky. Následovala promenáda masek. Poté jsme se vydali my Kytičky společně se Sluníčky na točenou zmrzlinu, jako dárek ke dni dětí.

29.4.
,,Pět ježibab s jedním okem,..."
Pavouci, myši, čarodějové a čarodějky se sešli u nás ve školce již od brzkého rána. Malý čarodějové potrénovali své čarodějné umění, namotávaly myšky, shazovali míčem duchy, učily se létat na koštěti a hlavně, vařily kouzelný bublající lektvar. Od 14:30 začalo divadelní představení, přišli za námi dva čarodějové na chůdách, zazpívali nám a hlavně vyzkoušely naše děti z čarodějného umění. Děti ovládly sílu vzduchu, přeskakovaly oheň a krmily obrovského draka. Poté jsme si společně na třídách dali buřty, keré nám připravily paní kuchařky, protože nám počasí nepřálo a pršelo celý den.

3.4.
"Já jsem ježek malinký, mám na sobě bodlinky"
V tento den nás svoji návštěvou poctil ježeček, z nedaleké farmy. Dozvěděli jsme se plno informací o ježkovi, co jí, kde spí a zahráli si i edukační hry. Ježečka jsme si pohladili a vyzkoušeli jeho bodlinky a báli jsme se jen malinko ;)

22.3. ,,Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič."
Společně jsme se všichni sešli u smrku, odkud jsme vyrzili průvodem v čele s Moranou do kempu. Zde každá třída předvedla svůj taneček a vyspoupení. My Kytičky společně se Sluníčky jsme tancovali na písničku Červený šáteček. Poté následovala vyhození Morany do řeky, drobné občerstvení a pečení buřtů.

13.3.
"Divadlo DOKOLA, s programem ,,Jaro klepe na dveře".
Sešli jsme se ve třídě Soviček, kde na nás čekalo divadlo DOKOLA, představení bylo jarní, o probouzení jara, zvířátek a přírody. Děti pomohly zachránit šneka před hladovým vlkem a probudily společně jaro a zazpívaly si jarní písničku.

5.3.
,,Masopust, masopust, bude velká bašta ..."
Po roce jsme opět s dětmi a rodiči oslavili masopust. Děti se již dopředu připravovaly, zpívaly písničky a s rodiči vyráběli masky. Naše třída Kytiček šla za masopustní muzikanty, naše kostými a klobouky byli zdobené notičkami či houslovými klíči. Kytaristy, bubeníčky, trumpetisty, hráče na tamburínu, všechny tyto muzikanty jste mohli v průvodu zahlédnout. Po Boršově nás čekala tři zastavení u hostitelů, po cestě jsme se svezli na povozu taženém dvěma koňmi. Třída Kytiček vystupovala na poslední zástávce a to u smrku ve školce, kde jsme zatancovali a zazpívali a medvěd vyzval k tanci hospodáře tohoto domu a to paní ředitelku. Následovalo občerstvení a masopustní jarmark, kde se za drobný peníz prodávaly výrobky, které vyráběly děti z celé školky.

22.2.

Jsme byli ve třídě Soviček, kde jsme navštívili sférické divadlo v nafukovacím iglů. Shlédli jsme pohádku o tučňákovi Jamesovi a ledním medvědovi Vladimírovi, kteří nám řekli plno informací o severním pólu a podívali jsme se i raketou do vesmíru.
K nám přijelo divadlo MUSICALE, které nám zahrálo pohádku ,,O Aničce a písničce". O hudební doprovod se postarali dechové nástroje, děti si zazpívaly lidové písničky jako: Skákal pes, Tluče bubeníček, Trnky brnky, atd.

7.1.  S dětmi jsme se vydaly do kostela se podívat na živý betlém.

6.12. u nás proběhlo "Čertování". Děti dorazily do školky v čertovských a andělských maskách a očekávali jsme společně příchod sv. Mikuláše s čertem. Děti Mikuláše přivítaly básničkou a ten jim (po přečtení z knihy hříchů) nadělil dárečky. Všichni jsme si čertování moc užili.

Kytičková fotogalerie

Masopustní 2018
Narozeninové kytičkyDěkujeme šikovné mamince, která k narozeninám místo bonbónů upekla tyto kytičky. Děti měly velikou radost
Narozeninové kytičky