22.3. Nás čeká společné školkové vítání jara, od 15 hod.

13.3.
"Divadlo DOKOLA, s programem ,,Jaro klepe na dveře".
Sešli jsme se ve třídě Soviček, kde na nás čekalo divadlo DOKOLA, představení bylo jarní, o probouzení jara, zvířátek a přírody. Děti pomohly zachránit šneka před hladovým vlkem a probudily společně jaro a zazpívaly si jarní písničku.

5.3.
,,Masopust, masopust, bude velká bašta ..."
Po roce jsme opět s dětmi a rodiči oslavili masopust. Děti se již dopředu připravovaly, zpívaly písničky a s rodiči vyráběli masky. Naše třída Kytiček šla za masopustní muzikanty, naše kostými a klobouky byli zdobené notičkami či houslovými klíči. Kytaristy, bubeníčky, trumpetisty, hráče na tamburínu, všechny tyto muzikanty jste mohli v průvodu zahlédnout. Po Boršově nás čekala tři zastavení u hostitelů, po cestě jsme se svezli na povozu taženém dvěma koňmi. Třída Kytiček vystupovala na poslední zástávce a to u smrku ve školce, kde jsme zatancovali a zazpívali a medvěd vyzval k tanci hospodáře tohoto domu a to paní ředitelku. Následovalo občerstvení a masopustní jarmark, kde se za drobný peníz prodávaly výrobky, které vyráběly děti z celé školky.

22.2.

Jsme byli ve třídě Soviček, kde jsme navštívili sférické divadlo v nafukovacím iglů. Shlédli jsme pohádku o tučňákovi Jamesovi a ledním medvědovi Vladimírovi, kteří nám řekli plno informací o severním pólu a podívali jsme se i raketou do vesmíru.
K nám přijelo divadlo MUSICALE, které nám zahrálo pohádku ,,O Aničce a písničce". O hudební doprovod se postarali dechové nástroje, děti si zazpívaly lidové písničky jako: Skákal pes, Tluče bubeníček, Trnky brnky, atd.

7.1.  S dětmi jsme se vydaly do kostela se podívat na živý betlém.

6.12. u nás proběhlo "Čertování". Děti dorazily do školky v čertovských a andělských maskách a očekávali jsme společně příchod sv. Mikuláše s čertem. Děti Mikuláše přivítaly básničkou a ten jim (po přečtení z knihy hříchů) nadělil dárečky. Všichni jsme si čertování moc užili.

Kytičková fotogalerie

Masopustní 2018
Narozeninové kytičkyDěkujeme šikovné mamince, která k narozeninám místo bonbónů upekla tyto kytičky. Děti měly velikou radost
Narozeninové kytičky