ČERVEN si velmi užíváme. Pokud neprší, tak jsme venku a staráme se o naši zahrádku a hrajeme si na pískovišti. V pondělí 22.6. bude také probíhat loučení s předškoláky.

VÍTÁME VÁS, KAMARÁDI!!

ZNOVU OTEVŘENÍ MŠ! Dne 25.5. zavítáme do naší MŠ ve Vrábči. Provoz bude zajištěn za určitých podmínek.
- Ke vstupu používejte jen spodní branku, která se nachází u tělocvičny.
- Provozní doba bude od 6:30 hod do 16:00 hod.
- Děti nesmí nosit hračky a plyšáky do MŠ.
- Rodiče předají děti před vchodem do budovy MŠ v roušce.
- Při předání dětí ze zahrady se rodiče na pozemku zdržují jen nezbytně nutnou dobu.
- Zrušené jsou všechny akce do konce školního roku.
Prosíme, pozorně si přečtěte titulní stranu webových stránek.

Děti si první týden začnou povídat o tolik zmiňovaném tématu, jako je osobní hygiena. Pokud bude hezké počasí, budeme trávit čas venku na školní zahradě. Přeškoláci dále plní přípravu do ZŠ.

Vážení rodiče,

na základě doporučení ministerstva školství rozhodl zřizovatel MŠ o uzavření mateřské školy od pondělí 16.3.2020 do 25.5.2020.

LEDEN začínáme průvodem Tří králů po návsi ve Vrábči. Také přivítáme novou paní učitelku Editku, která nám pomůže s menšími dětmi. Od 9. ledna se začíná jezdit na bruslení. Vždy ve čtvrtek. Prosíme, dbejte na to, aby každé dítě mělo celý seznam věcí s sebou v batohu. 20. ledna se podíváme do Boršova na divadélko. A také snad půjdeme v lednu bobovat :-)

V PROSINCI jsme měli mnoho krásných akcí, které jsme si moc užili. Hned na začátku jsme všichni zpívali u slavnostního rozsvícení vánočního stromečku ve Vrábči. Od pana Ohrazdy (starosty) jsme dostali za odměnu samé mňamky. Dále následovala vánoční besídka, která se nesla v duchu pekla a malých čertíků. Děti si vyrobily zdobené stromečky a skleněné nádoby na svíčku. Naši šikovní předškoláci další sobotu zazpívali na srazu seniorů ve Vrábči. Pak už jsme se jen těšili na školkového ježíška, který nám nadělil hodně dárečků. Vše jsme vyprávěli paní knihovnici v knihovně, kam jsme zašli na vánoční čtení příběhů. A pak tu konečně byly prázdniny :-)

LISTOPAD je měsíc, kdy si nejvíce povídáme o lese, o přírodninách, o zvířátkách v lese. 7.11. k nám do Vrábče přijede paní Bílková a představí nám život žížal. Celé dopoledne bude naučné a zahrajeme si různé hry.
Svatý Martin na bílém koni přijede do Boršova v pondělí 11.11. Všechny děti i rodiče jsou zváni. Doprovázet ho bude průvod, vystoupení i občerstvení.
Ke konci měsíce 28.11. ve čtvrtek pojedeme na divadlo s názvem Putování za Ježíškem.
A v sobotu 28.11. od 17:00 hod. se sejdeme s dětmi, rodiči a obyvateli Vrábče u stromečku před OÚ. Písněmi zahájíme advent a rozsvítíme stromeček.
Tešíme se společné akce, hezký listopad!

Září nám uteklo a už tu máme ŘÍJEN. Hned ze začátku 4.10. se podíváme s předškoláky na OÚ v Boršově, kde se jako každý rok koná výstava zahrádkářů. I naše děti z Vrábče se podílely na výzdobě.
O necelý týden později 8.10. se koná v Boršově divadlo, na které se mohou těšit všechny děti.
10.10. k nám do Vrábče přijede paní na měření očí dětem.
Focení dětí proběhne ve Vrábči 22.10.
Zhruba v půlce měsíce nás čeká podzimní tvoření s rodiči. Každý rok se vyrobí spoustu krásných podzimních věcí a my se moc těšíme.

V měsíci ZÁŘÍ se budeme seznamovat s novými kamarády a novou paní učitelkou. Přivítáme šest nových dětiček a paní učitelka Terezka s námi bude od pondělí do čtvrtka vždy na dopoledne.
První týdny budou zaměřeny na opakování našich pravidel ve třídě. Seznámíme se i s okolím školky.

Moc se na vás těšíme a doufáme, že všichni přijdou s úsměvem na tváři.

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign