Login

Okénko do třídy


V ZÁŘÍ jsme ve školce uvítali nové dětičky a novou paní učitelku. Formou her jsme se seznamovali a povídali si o prázdninách, co kdo zažil. Měli jsme tu i pár ranních slziček, ale byli jsme stateční a už nás ráno doprovází hezký úsměv. :-)
Hned první den dětičky dostaly nová místa u stolečku, atak jsme se seznámili i s letošními předškoláky. Všichni jsme si opakovali pravidla v naší školce, prozkoumali jsme školku a její okolí. V tomto měsíci si ještě budeme povídat o naší vesnici a o houbách. 
Díky krásnému počasí jsme dostatečně využili naší školní zahradu (houpačku, koníky, pískoviště, klouzačku, hry s kočárky a panenkami, autíčkovou dráhu a další.)

Těšíme se, co nás čeká příští měsíc. :-)V měsíci ŘÍJNU se hned ze začátku podíváme za kamarády do MŠ v Boršově a necháme se překvapit prvním divadélkem. V polovině měsíce se tam podáme ještě jednou na venkovní představení.
Dále tento měsíc proběhne focení, měření očí a pravidelně nám začnou kroužky (flétna, angličtina, tělocvik).
Tento školní rok máme pro děti jednu novinku. Do školky nám chodí číst pravidelně pohádky dědeček a tento měsíc děti uvidí i babičku. Vždy je to veliký zážitek, děti dávají pozor a poslouchají klasické, české pohádky.

Venku už nám začal podzim, proto si povídáme o změnách počasí a jak je důležité jíst ovoce a zeleninu. Na procházkách si všímáme, co se děje s přírodou na podzim a učíme se vážit si toho, co nám příroda dává ve formě přírodnin. 

Maminky a tatínkové, načerpejte inspiraci na naše tvoření ve školce. :-)V LISTOPADU se hned na začátku seznámíme se svátkem svatého Martina. S předškoláky se 8.11. vydáme na pečení svatomartinských rohlíčků do knihovny v Boršově a hned 9.11. na vás čeká program pro všechny děti. V tento den bude na náměstí představení, průvod a na konci také něco na zub. Tato akce má vždy veliký úspěch, tak si ji nenechte ujít. :-)
V listopadu si budeme povídat hodně o lese. Nakrmíme zvířátka před zimou, zamkneme les a těšit se budeme i na návštěvu myslivců ve Vrábči. 
Za kamarády do Boršova se podíváme 21.11. na představení s názvem "Jak se uspává příroda", kde se určitě dozvíme opět něco nového. 
Začínáme se učit koledy, jelikož se blíží zpívání u stromečku, besídka a krásný vánoční čas. :-)Měsíc PROSINEC bude plný Vánoc. Budeme zpívat koledy, nazdobíme si stromeček ve třídě a přijde i nadílka dárků. 
Na začátku měsíce budeme zpívat u stromečku u pana starosty ve Vrábči a také u stromečku u školky s punčem. 
Jako každý rok přijdou do školky čerti, kteří přinesou dětem nadílku. Ale máme hodné čerty a všichni se na ně vždy těšíme a rádi jim zpíváme. 
Všechny zveme na besídku s tvořením. Vyrobíme si něco na vánoční stůl a zazpíváme si. Maminky mohou upéct dětem nějakou dobrotu. :-)
Babičkám a dědečkům zazpíváme v tělocvičně v sobotu a dáme jim malý dáreček. 
A poslední akce bude divadlo v půlce měsíce v Boršově.
Celý měsíc tvoříme vánoční výtvory a povídáme si o adventu. Otevíráme poctivě náš adventní kalendář s překvapením. Jako překvapení máme pro děti pečení perníčků. :-)
VŠEM VESELÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK PŘEJEME VŠICHNI Z MŠ VRÁBČE. 

V LEDNU si budeme povídat o zážitcích z prázdnin, o com, co nám přinesl Ježíšek. Leden také zahájíme tématem Tří králové a půjdeme společně zpívat a koledovat po Vrábči. 
Tento měsíc bude probíhat první bruslení s předškoláky na zimním stadionu v ČB. Moc se těšíme. Určitě jako každý rok, budou dětičky moc šikovné a uvidíme jejich pokroky každý týden.

Měsíc ÚNOR nám začal ve znamení prázdnin, po kterých již se můžeme pustit do nacvičování masopustu. 
Čekají nás dvě divadla v Boršově a také 15.3. oslavíme nás karneval ve školce. Děti si mohou vzít své masky a užít si hezké dopolende plné her a aktivit ve školce. 

BŘEZEN máme ve školce všichni rádi. Hned na začátku jsme oslavili již třetí Masopust ve Vrábči. Děti ukázaly své představení, které poctivě nacvičovaly. 
Příroda se začíná pomalu probouzet a přichází jaro. Na vycházkách sledujeme změny, co příroda přináší. Dne 20.3. již přijde první jarní den a vyneseme Moranu. 
22.3. se v Boršově bude vítat jaro. Připraven bude bohatý program pro děti a rodiče. 
Ke konci měsíce se s předškoláky podíváme do ZŠ Křemže na prvňáčky.

V DUBNU k nám do Vrabčáčků přijde na návštěvu paní, která má doma ježka. Budeme si povídat o jeho životě a dokonce si ho i pohladíme. 
Pro děti máme přichystaný projektový den 10.4. Zvířátka z Brd, kdy na děti čeká mnoho tvoření, úkolů a povídání. Všichni se na to moc moc těšíme. Poté děti odjedou na Jarní pobyt v přírodě do Albrechtic nad Vltavou. Letos bude probíhat od neděle do čtvrtka a pojede 43 předškolních dětí. 
V naší školce uvítáme lesní školku, která přijede na návštěvu a na dopravní hřiště. Těšíme se, že poznáme nové kamarády. 
Celý měsíc duben zakončíme 29.4. odpoledním programem ve Vrábči s čarodějnicí.

V měsíci KVĚTNU nás čeká snad mnoho slunečného počasí. Mezi hezký svátek plný povídání si o rodině patří Den matek, který se oslaví v neděli 12. května. Maminky se určitě mohou těšit na nějaký dáreček od svých dětiček.
S tím souvisí Den rodiny, který se každoročně oslaví na na hřišti v Boršově. 
V květnu nás také čeká focení třídy a návštěva policistů ve Vrábči. Datumy těchto dnů budou ještě upřesněny. 

Na ČERVEN se těšíme, jelikož nás čeká mnoho zážitků. Hned na začátku se podíváme na zříceninu hradu Dívčí Kámen, kam pojedeme vláčkem. Mezi užíváním si horkých červnových dní také nacvičíme vystoupení všech dětí a hlavně předškoláků, se kterými se budeme loučit na zahradní slavnosti. Čeká nás vystoupení, pasování a také představení na chůdách a loutková pohádka pro všechny rodiče a sourozence. Slavnost se koná 13.6.2019 v 16:00 hod. 
20.6.2019 jsme se rozhodly, že děti vezmeme do Sladovny v Písku (Mraveniště). Všichni se moc těšíme, máme zamluvené samotné Mraveniště a poté ještě hřiště, abychom si pohráli, jak se sluší a patří. 
Zatím vám přejeme hezký zbytek školního roku a hlavně hezké prádniny. Mnoho zážitků, bez úrazů a v září opět ve školce a někteří už ve škole. :-)
Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign