V ZÁŘÍ jsme ve školce uvítali nové dětičky a novou paní učitelku. Formou her jsme se seznamovali a povídali si o prázdninách, co kdo zažil. Měli jsme tu i pár ranních slziček, ale byli jsme stateční a už nás ráno doprovází hezký úsměv. :-)
Hned první den dětičky dostaly nová místa u stolečku, atak jsme se seznámili i s letošními předškoláky. Všichni jsme si opakovali pravidla v naší školce, prozkoumali jsme školku a její okolí. V tomto měsíci si ještě budeme povídat o naší vesnici a o houbách.
Díky krásnému počasí jsme dostatečně využili naší školní zahradu (houpačku, koníky, pískoviště, klouzačku, hry s kočárky a panenkami, autíčkovou dráhu a další.)

Těšíme se, co nás čeká příští měsíc. :-)

V měsíci ŘÍJNU se hned ze začátku podíváme za kamarády do MŠ v Boršově a necháme se překvapit prvním divadélkem. V polovině měsíce se tam podáme ještě jednou na venkovní představení.
Dále tento měsíc proběhne focení, měření očí a pravidelně nám začnou kroužky (flétna, angličtina, tělocvik).
Tento školní rok máme pro děti jednu novinku. Do školky nám chodí číst pravidelně pohádky dědeček a tento měsíc děti uvidí i babičku. Vždy je to veliký zážitek, děti dávají pozor a poslouchají klasické, české pohádky.

Venku už nám začal podzim, proto si povídáme o změnách počasí a jak je důležité jíst ovoce a zeleninu. Na procházkách si všímáme, co se děje s přírodou na podzim a učíme se vážit si toho, co nám příroda dává ve formě přírodnin.

Maminky a tatínkové, načerpejte inspiraci na naše tvoření ve školce. :-)

V LISTOPADU se hned na začátku seznámíme se svátkem svatého Martina. S předškoláky se 8.11. vydáme na pečení svatomartinských rohlíčků do knihovny v Boršově a hned 9.11. na vás čeká program pro všechny děti. V tento den bude na náměstí představení, průvod a na konci také něco na zub. Tato akce má vždy veliký úspěch, tak si ji nenechte ujít. :-)
V listopadu si budeme povídat hodně o lese. Nakrmíme zvířátka před zimou, zamkneme les a těšit se budeme i na návštěvu myslivců ve Vrábči.
Za kamarády do Boršova se podíváme 21.11. na představení s názvem "Jak se uspává příroda", kde se určitě dozvíme opět něco nového.
Začínáme se učit koledy, jelikož se blíží zpívání u stromečku, besídka a krásný vánoční čas. :-)

Měsíc PROSINEC bude plný Vánoc. Budeme zpívat koledy, nazdobíme si stromeček ve třídě a přijde i nadílka dárků.
Na začátku měsíce budeme zpívat u stromečku u pana starosty ve Vrábči a také u stromečku u školky s punčem.
Jako každý rok přijdou do školky čerti, kteří přinesou dětem nadílku. Ale máme hodné čerty a všichni se na ně vždy těšíme a rádi jim zpíváme.
Všechny zveme na besídku s tvořením. Vyrobíme si něco na vánoční stůl a zazpíváme si. Maminky mohou upéct dětem nějakou dobrotu. :-)
Babičkám a dědečkům zazpíváme v tělocvičně v sobotu a dáme jim malý dáreček.
A poslední akce bude divadlo v půlce měsíce v Boršově.
Celý měsíc tvoříme vánoční výtvory a povídáme si o adventu. Otevíráme poctivě náš adventní kalendář s překvapením. Jako překvapení máme pro děti pečení perníčků. :-)
VŠEM VESELÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK PŘEJEME VŠICHNI Z MŠ VRÁBČE.

V LEDNU si budeme povídat o zážitcích z prázdnin, o com, co nám přinesl Ježíšek. Leden také zahájíme tématem Tří králové a půjdeme společně zpívat a koledovat po Vrábči.
Tento měsíc bude probíhat první bruslení s předškoláky na zimním stadionu v ČB. Moc se těšíme. Určitě jako každý rok, budou dětičky moc šikovné a uvidíme jejich pokroky každý týden.

Měsíc ÚNOR nám začal ve znamení prázdnin, po kterých již se můžeme pustit do nacvičování masopustu.
Čekají nás dvě divadla v Boršově a také 15.3. oslavíme nás karneval ve školce. Děti si mohou vzít své masky a užít si hezké dopolende plné her a aktivit ve školce.