Leden - V měsíci lednu nás čeká kurz bruslení. První lekci již máme za sebou a musíme děti pochválit. I když se na začátku hodiny 26 dětí drželo pouze mantinelu, na konci lekce již všichni více či méně úspěšně bruslily..Dne 6. ledna jsme navštívili místní kostel. poslechli jsme si povídání pana faráře o tradici Tří králů. S královskými korunami a koledou My tři králové jsme navštívili i knihovnu a Obecní úřad.
Dne 24. ledna budeme mít ve školce Sférické kino a 29. 1. pojedem do malého divadla na pohádku Radovanovy radovánky.
Již čtvrtým rokem společnost Mondi Bupak,s.r.o. pořádá soutěž o nejlhezčí kartonové výrobky. V letošním roce jsme obdrželi papírové chaloupky a společně s dětmi jsme je vyzdobili. Poslali jsme fotky z každé třídy a teď čekáme na výsledky soutěže.

Zimní chaloupky

Masopustní průvod

Již tradičně, i letos jsme připravili masopustní průvod. Povídali jsme si o masopustní tradici, vymýšleli jsme společně masky. S dětmi jsme natrénovali spoustu básniček a písniček. Navzdory chřipkové epidemii, kdy postupně onemocněli 3 hlavní koledníci, a s velkou pomocí rodičů, se podařilo vše nacvičit. Děti byly šikovné, počasí nám vyšlo a snad jsme se líbili.