Přírodní zahrada v MŠ

Naše nová přírodní zahrada

Zdravíme všechny co navštěvují naše stránky,
zahrada se nám pomalu blíží do finální podoby, pracuje se na 100% a už se moc těšíme až jí půjdeme s dětmi vyzkoušet. Budeme muset ale ještě "chvilku" vydržet, než se nám zahrada zazelená.

Kolektiv MŠ

Zde jsou další fotky naší úžasné vysněné zahrady:

Začínáme s proměnou

Bylinková spirálaVrbový tunelBudoucí bludiště se zvonkohrouZvonkohraI fontánky na pití se začínají budovatTrvalkový záhonNáš kopec také dostane jinou podobu a všestranné vyžitíTunel v kopciTunel v kopciJezírko s mokřadem, v pozadí budoucí ohniště s mlhovištěmOhniště s mlhovištěmMultifunkční hřištěAmfiteáterJezýrko

Zahrada před proměnou

15.09. 2015

S konečnou platností a již stvrzeno podpisem smlouvy, byla ve výběrovém řízení "Přírodní zahrada MŠ Boršov nad Vltavou" vybrána firma:

ČESKÝ TRÁVNÍK s.r.o. Litvínovice.

Začátek realizace se odhaduje na 21.9.2015 a hotovo by mělo být do 11.11.2015.

JAK JSME VÁS JIŽ INFORMOVALI, NA JAŘE 2015 JSME SPOLEČNÝMI SILAMI VYTVOŘILI PROJEKT "PŘÍRODNÍ ZAHRADA MŠ BORŠOV NAD VLTAVOU" A ZAŽÁDALI O PODPORU MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ PODPOROVANÝCH Z EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

TATO ŽÁDOST BYLA VYŘÍZENA KLADNĚ A PODPORU OD MINISTERSTVA JSME DOSTALI. PROTO SE VŠICHNI MŮŽEME DO KONCE ROKU 2015 TEŠIT NA NOVOU ZAHRADU V PŘÍRODNÍM STYLU.

Předkládaný projekt „PŘÍRODNÍ ZAHRADA MŠ BORŠOV NAD VLTAVOU“ řeší úpravu prostor (zahrady), které je součástí naší mateřské školy v obci Boršov nad Vltavou. Zahrada bude upravena jako „hřiště v přírodním stylu“, v souladu s knihou vydanou MŽP - Dětská hřiště a zahrady v přírodním stylu.

Projekt je tak zaměřen na obnovu (přeměnu) stávajících venkovních prostor školky tak, aby sloužily k environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě a podporovaly u dětí pravidelný pobyt v přírodním prostředí.
V rámci projektu tak bude instalováno na školkovou zahradu několik herních prvků z přírodních materiálů, dále půjde o výsadbu stromů a keřů, vybudování prostor pro letní výuku, výchovu a osvětu v oblasti ekologie.

Výsledkem projektu tak bude „pobyt dětí v přírodě“, získávání informací na základě vlastních zkušeností s pěstováním rostlin, chováním živočichů, třídění odpadů apod.. Výsledkem bude rovněž zdokonalení dětí v motorických schopnostech a dovednostech, obratnosti, pohybu.

Nákres, náčrt, vizualizace záměru: