logotyp
Login

Přírodní zahrada v MŠ

Naše nová přírodní zahrada

Bošovský tunel pro děti
Zdravíme všechny co navštěvují naše stránky,
zahrada se nám pomalu blíží do finální podoby, pracuje se na 100% a už se moc těšíme až jí půjdeme s dětmi vyzkoušet. Budeme muset ale ještě "chvilku" vydržet, než se nám zahrada zazelená.    

                                          Kolektiv MŠ
                                           

Zde jsou další fotky naší úžasné vysněné zahrady:

Začínáme s proměnou

Bylinková spirálaVrbový tunelBudoucí bludiště se zvonkohrouZvonkohraI fontánky na pití se začínají budovatTrvalkový záhonNáš kopec také dostane jinou podobu a všestranné vyžitíTunel v kopciTunel v kopciJezírko s mokřadem, v pozadí budoucí ohniště s mlhovištěmOhniště s mlhovištěmMultifunkční hřištěAmfiteáterJezýrko

Zahrada před proměnou


15.09. 2015


S konečnou platností a již stvrzeno podpisem smlouvy, byla ve výběrovém řízení "Přírodní zahrada MŠ Boršov nad Vltavou" vybrána firma:

ČESKÝ TRÁVNÍK s.r.o. Litvínovice.


Začátek realizace se odhaduje na 21.9.2015 a hotovo by mělo být do 11.11.2015.

JAK JSME VÁS JIŽ INFORMOVALI, NA JAŘE 2015 JSME SPOLEČNÝMI SILAMI VYTVOŘILI PROJEKT "PŘÍRODNÍ ZAHRADA MŠ BORŠOV NAD VLTAVOU" A ZAŽÁDALI O PODPORU MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ PODPOROVANÝCH Z EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

TATO ŽÁDOST BYLA VYŘÍZENA KLADNĚ A PODPORU OD MINISTERSTVA JSME DOSTALI. PROTO SE VŠICHNI MŮŽEME DO KONCE ROKU 2015 TEŠIT NA NOVOU ZAHRADU V PŘÍRODNÍM STYLU.

Předkládaný projekt „PŘÍRODNÍ ZAHRADA MŠ BORŠOV NAD VLTAVOU“ řeší úpravu prostor (zahrady), které je součástí naší mateřské školy v obci Boršov nad Vltavou. Zahrada bude upravena jako „hřiště v přírodním stylu“, v souladu s knihou vydanou MŽP - Dětská hřiště a zahrady v přírodním stylu.

Projekt je tak zaměřen na obnovu (přeměnu) stávajících venkovních prostor školky tak, aby sloužily k environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě a podporovaly u dětí pravidelný pobyt v přírodním prostředí.
V rámci projektu tak bude instalováno na školkovou zahradu několik herních prvků z přírodních materiálů, dále půjde o výsadbu stromů a keřů, vybudování prostor pro letní výuku, výchovu a osvětu v oblasti ekologie.

Výsledkem projektu tak bude „pobyt dětí v přírodě“, získávání informací na základě vlastních zkušeností s pěstováním rostlin, chováním živočichů, třídění odpadů apod.. Výsledkem bude rovněž zdokonalení dětí v motorických schopnostech a dovednostech, obratnosti, pohybu.


Nákres, náčrt, vizualizace záměru:

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská školka Boršov nad Vltavou

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign