Mateřská škola Boršov nad Vltavou

Žlutý pavilon - Kytičky a SluníčkaMateřská škola Boršov nad Vltavou je pavilónového typu, která byla uvedena do provozu v roce 1983. Oranžový pavilon je přízemní s třídou Soviček, 4,5 - 7 letých dětí. Patrový pavilon, žlutý, má dvě třídy, třídu Kytiček a Sluníček, kde jsou děti 3 – 4,5 leté. A poslední je třída Hvězdiček, která vznikla rekonstrukcí stávající jídelny a družiny a přístavbou nové třídy. Zde jsou také děti 4,5 – 7 leté.

V dalším přízemním pavilonu školy, tzv. hospodářském pavilonu propojeným s ostatními pavilony spojovací chodbou, je kuchyně, školní jídelna, kancelář vedoucí ŠJ, sklad prádla a čistících prostředků. Vybavení školní jídelny bylo v roce 2008 modernizováno. Z financí zřizovatele byl pořízen nový nerezový kotel a konvektomat.

V roce 2011 prošel hospodářský pavilon mateřské školy Boršov celkovou rekonstrukcí, kde vznikla velká prostorná jídelna, svačí zde třídy Soviček a Hvězdiček a obědvají všechny 4 třídy. Dále je k dispozici nová výdejna s myčkou nádobí, nově zařízená kuchyně s novými nerezovými prvky, prostor pro ukládání a mytí thermoportů, zázemí pro kuchařky, nová kancelář vedoucí ŠJ, hygienické zázemí, jak pro kuchařky, tak i pro děti.

ZahradaMateřská škola Boršov je obklopena prostornou zahradou. Zde došlo v rámci III. etapy rekonstrukce a modernizace k vybavení zahrady novým, moderním, dřevěným nářadím v přední části zahrady. V další etapě byla zahrada dovybavena herními prvky v zadní části a to bylo pořízeno z Grantu, o který zažádala Obec Boršov nad Vltavou. Byl zde vybudován umělý svah, aby zahrada nabízela využití pobytu dětí ve všech čtyřech ročních obdobích.

Na podzim 2015 prošla zahrada velkou proměnou, zažádali jsme odbor životního prostředí o dotaci a zahradu jsme proměnili na přírodní, kde si budou moci děti hrát, vzdělávat a relaxovat.

Mateřská škola Vrábče

Mateřská škola VrábčeOd září 2013 se naším odloučeným pracovištěm stala Mateřská škola ve Vrábči. Školka se nachází v bývalém objektu Zemědělského družstva Vrábče. Je zde třída Vrabčáci, kterou navštěvují děti od 3-5 let a nově od září 2022 je zde třída Včelky, která je pro starší děti ve věku 5-7 let. Nejprve zde byla jen jedna třída Vrabčáčci. Mateřská škola je jednopodlažní a třídy jsou rozděleny na dvě části. Školka je obklopena prostornou zahradou s prolézačkami a pískovištěm.